Перепланування квартир у Львові

Безпрецедентний рівень комфорту та баланс стилю досягається, шляхом перевтілення власної або орендованої оселі. Перепланування, реконструкція квартири – ускладнена термінологія, яка потребує комплексного експертного огляду.

Реалізоване перепланування квартир у Львові повинно здійснюватися в рамках житлового кодексу України. Ключові визначення термінів, чинна різниця між переплануванням та реконструкцією, дозволені та заборонені роботи – далі в матеріалі.

Чим реконструкція квартири відрізняється від перепланування?

Перепланування квартири традиційно здійснюється в рамках комплексного або ж часткового ремонту жилого приміщення. Воно проводиться, коли потрібно виконати наступні роботи:

 • Дверні отвори. Перепланування регламентовано проводити, коли у квартирі заплановано перенести дверні отвори або ж змінити конструкцію;
 • Перегородки. Демонтаж чинних раніше перегородок або їх перенесення у спальню, ванну кімнату;
 • Тамбури. Робота над зміною конструктивних особливостей вхідного приміщення.

Перепланування оселі розповсюджується на роботи, які пов'язані зі зведенням балконної прибудови.

Відмінності між переплануванням та реконструкцією квартириПроведення ремонтних робіт класифікується за складністю та номінальним об'ємом запланованої реконструкції/перепланування.

Перепланування – процес зміни площі квартири або будинку, шляхом встановлення нових перегородок; в рамках роботи здійснюється заміна комунікацій та меблів – газової плити, опалювальних приладів.

Реконструкція – значна робота над зміною технічних параметрів оселі. Передбачена перспектива побудови нових споруджень, а також часткової або повної зміни інженерних систем.

Основоположна різниця понять полягає в тому, що реконструкція квартири забезпечує можливістю відновити або ремонтувати несущу стіну.

Що включає перепланування квартири в новобудові у Львові?

Потенційний проект перепланування квартири у Львові передбачає список дозволених та заборонених до зміни систем та компонентів. Житловий кодекс встановлює список можливих ремонтних робіт без потреби в отриманні спеціальної документації:

 1. Реконструкція сантехнічного вузла та кухні. Допускається перенесення згаданих приміщень за умов, якщо квартира розташована над нежитловими приміщеннями.
 2. Оздоблення стін, стелі і підлоги. Можливе нанесення декоративного тинькування, каменю і т.п.
 3. Санітарне облаштування. Можливе перенесення або заміна компонентів: винятково у межах так званих мокрих зон.
 4. Заміна інженерних комунікацій.
 5. Перенесення дверних отворів або ж вмонтованих шаф.
 6. Збільшення площі. Можливе збільшення площі кімнати за умов, якщо для розширення буде використана частина нежитлової частини оселі.

Виконання ремонтних робіт над перевлаштуванням інженерних комунікацій можливо, якщо заздалегідь узгодити процес зі співробітниками компанії. Допустимо виконувати скління балконів без погодження та отримання довідок. Додатково передбачена опція заміни корпусних меблів, вікон та дверей.

Реконструкція квартири у Львові – на що потрібен дозвіл?

Отримання документів дозвільного характеру – на виконання комплексної реконструкції квартири у Львові – обов'язково визначається законом. З наявністю документу власник або ж орендатор матиме змогу змінювати:

 • створювати нові між рівневі перекриття: потенціал для зведення сходів за умов, якщо оселя представляє собою двоповерхове житло або більше;
 • встановлювати антресолі у квартирах зі стелею вище двох метрів;
 • робити часткове об'єднання площі – руйнування стіни, яка розташована між балконом та кімнатою.

Безпосереднього дозволу потребують ремонтні роботи, які пов'язані із втручанням в опорну стіну, де часто роблять стильні та функціональні отвори.

Чинні заборони на реконструкцію квартири в багатоквартирному будинку

Виконання ремонтних робіт у квартирі дуже часто обмежується значною вибіркою заборон, які розповсюджуються на будь-яку оселю в багатоквартирному домі.

Санітарні вузли. Змінити площу ванної або туалетної кімнати не буде можливим, якщо для розширення планується використати житлові приміщення (частину кухні, коридору або ж прихожої).

Утеплення: заборонено стосовно балконів або ж лоджій. Додатково існує заборона на зведення або розширення балконів.

Централізоване опалення. Регламентовано, що перенесення елементів опалення не допускається, оскільки подібні маніпуляції можуть створити небезпеку жителям будинку.

Вентиляція. Зміна розташування вентиляційних комунікацій категорично забороняється.

Прибудови. Житловий кодекс встановлює, що зведення балконних прибудов є недопустимим. Розглянуте правило розповсюджується на оселі першого поверху, а також наступних, що визначається в залежності від конструкції.

Форма. Потенційна зміна кольору та форми балконних дверей не є дозволеною.

Грамотна та законна реконструкція квартири в багатоквартирному будинку у Львові створює колосальні проблеми, що потребує компетентного юридичного та технічного супроводження.

Етапи створення проекту перепланування квартири у Львові

Візуалізація проекту перепланування квартириПрофесійне архітектурне проектування передбачає співпрацю компетентних конструкторів і архітекторів. При створенні проекту перепланування квартири у Львові готується базова дозвільна документація, розробляється план витрат та робіт, про що – детальнішу у списку.

 1. Підтвердження права власності або ж законності оренди. Замовник зобов'язаний надати договір купівлі-продажу. Додатково передбачено отримання технічного паспорта на квартиру.
 2. Розробка плану. Спеціалістами створюється, з проведенням верифікації, технічне завдання з потенційним визначенням вартості.
 3. Підписання та первинний огляд. Замовник підписує отриманий договір та вносить передбачену суму авансу. Співробітник-архітектор прибуває до житла, де здійснює комплексний огляд.
 4. Проектна документація. Завершивши аналіз, експерт формує дві копії документа, що містить перелік запланованих до виконання робіт; документ буде містити список потрібних для ремонту матеріалів.

Після успішного отримання дозвільної документації в державній архітектурно-будівельній інспекції майстри приступають до роботи.

Як замовити реконструкцію чи перепланування квартири у Львові від ТМ Пані Кухня?

Технологічна та релевантна реконструкція квартири у Львові стає досяжною перспективою, якщо своєчасно скористатись послугами архітектурного бюро "Пані Кухня". Також компанія пропонує послуги по дизайну квартир. На сайті можна завчасно ознайомитися з вибіркою вже виконаних проектів; ознайомитись з чинними акціями, розраховуючи на знижку.

Передбачена можливість замовляти послуги як через сайт, так і за допомогою контактного номеру мобільного телефону. Щоб залити заявку через онлайн-функціонал, необхідно вказати: ім'я замовника, електронну пошту (не обов'язково), номер телефону та додаткові дані.

Рекомендується вказувати інформацію у змістовному та короткому викладенні. Після обробки заявки на вказаний номер зателефонує співробітник "Пані Кухня": буде проведена експертна консультація, а після призначена дата потенційної зустрічі, для збору документів та підписання домовленостей.

Замовити консультацію
Отримати консультацію
Відповіді на питання, які часто задають