Фурнітура: як правильно вибрати

Меблі для кухні – поле для безмежної фантазії і технічних пошуків виробників фурнітури. Ніде можливості фурнітури не виявляються настільки наочно, як у кухнях. Набір кухонних меблів може складатися з безлічі невеликих шафок, шухляд і ящиків, кожен з яких має відкриватися, висуватися і т.д. У собівартості кухонних меблів фурнітура складає до 25%, а іноді й більше.

Фурнітурні деталі

За зручність користування шафкою відповідають не тільки петлі. Для пом’якшення ходу дверцята оснащуються різними демпферами. Найпростіші – силіконові кружечки-наклейки, що пом’якшують удар. Більш просунутий варіант – спеціальні ударогасники, амортизатори і "доводчики". Навіть якщо сильно грюкнути дверцятами, вони плавно закриється. Такі демпфери бувають врізними в боковини, накладними на боковини або йти в комплекті з петлями, наприклад, "BLUM".

У навісних шафах (дверцята яких відкриваються вгору) використовуються газові амортизатори (газ-ліфти) або механічні барні фіксатори, що полегшують зусилля при відкриванні і не дозволяють дверцята "впасти" під власною вагою.

Значну увагу варто також приділити і системам висування ящиків. Відзначимо одну з останніх тенденцій кухонної моди – все частіше шафки з вертикально орієнтованими фасадами замінюються висувними ящиками. Дизайнери віддають данину не стільки моді, скільки ергономіці і технологічності кухонного гарнітура. Сучасні ящики висуваються повністю на всю глибину, і при цьому не випадають завдяки стопором, витримують велике навантаження, не відгинають вниз, викочуються плавно і безшумно.

Оптимальне використання внутрішнього простору шаф забезпечують і всілякі "карго-системи", висувні дротові кошики, полиці карусельного типу, висувні конструкції для кутових тумб (на жаргоні виробників кухонь – "чарівний куточок"). Вони підвищують кінцеву вартість кухні, але в той же час забезпечують максимальну місткість шаф і комфорт користування.

Обов’язково вимагайте від продавців-консультантів продемонструвати всі ці пристосування в роботі, пробуйте їх самі, не беручи до уваги аргументи типу: "Це виставковий зразок, тому тут все розхиталося". Пам’ятайте: користуватися меблями для кухні Ви будете щодня!
Вибір "лицьової" фурнітури для кухні (ручки) просто величезний, але потрібно брати до уваги не тільки зовнішні дані, але й ступінь зручності в користуванні, а також довговічність і надійність, що, головним чином визначається матеріалом, з якого виготовлені ручки. Ручка повинна бути міцною і зручною для тримання (бажано всією рукою, а не двома пальцями). Ручки рейлінгового типу зручні тим, що на них можна повісити прихватки і рушники. Металеві ручки довговічніші, ніж пластикові.

Системи висування

Створюючи ту чи іншу модель кухні, ми перш за все замислюємося над тим, наскільки зручно буде користуватися цією кухнею. Намагаємося зробити так, щоб все було на своєму місці і під рукою. Для кухні аксесуари є найважливішими складовими. Саме тому у виробництві кухні ми використовуємо механізми, які дозволяють найбільш ефективно використовувати внутрішній простір тумб і антресолей, особливо важкодоступні кути і ніші. Висувні колонки (карго), "чарівні куточки" і каруселі значно "розширюють" обсяг шаф, дозволяючи оптимально використовувати наявний простір.

Не варто забувати і про те, що термін служби меблів багато в чому залежить від добротності фурнітури. Ми використовуємо відому австрійську фурнітуру "BLUM", що має гарантію від виробника 20 років, а також марок, які добре зарекомендували себе: "Vibo", "Nomet", "Rejs", "Sambox". Фурнітура цих фірм безвідмовно працює протягом усього терміну служби меблів.

Ящики

Найпростіші механізми в кухні, що полегшують доступ до далеких кутів – це висувні ящики. Відкривши ящик, Ви бачите весь його вміст (на відміну від простих полиць). Не потрібно нахилятися, щоб побачити, що лежить в глибині шафи. Щоб скринька могла витримати достатнє навантаження і служла довго, її бічні стінки повинні бути металевими.

Карго

Карго ідеальні для зберігання пляшок з олією, соусами, миючими засобами, каструль та іншого кухонного начиння. Їх ширина зазвичай буває від 15 до 60 см.

Сушка для посуду

Сушки для посуду в кухні можуть бути різних розмірів, розташовуватися як у верхніх, так і в нижніх шафах – вибирайте найбільш зручну для себе.

Наповнення кутових тумб і шаф

Розміщуючи кухню уздовж двох стін, ми не можемо обійтися без кутової тумби (лінійної, Г-подібної або діагональної). Але як максимально використовувати об’єм цієї великої тумби? Що в ній може бути, крім звичайних полиць? Ці тумби на кухні наповнюються дуже зручними аксесуарами: "карусель" і "чарівний куточок". У верхній кутовій шафі, крім полиць, можна розмістити "карусель".

Замовити консультацію
Отримати консультацію