Фен-шуй на кухні

Для нас як для виробника меблів важливо не лише запропонувати Вам якісний продукт, але й привернути увагу до тих дрібниць, які визначають загальну атмосферу затишку, зручності та гарного настрою в сім’ї. Яким чином можна врахувати ці нюанси, скориставшись знаннями з давньокитайського мистецтва фен-шуй для створення комфорту на Вашій кухні, ми поговоримо у цій статті.

Поняття фен-шуй

Фен-шуй – з одного боку, стародавня наука про гармонію з навколишнім світом, а з іншого боку – це мистецтво застосування знань про неї у повсякденному житті людини.

На практиці ця наука займається питаннями гармонізації простору, поліпшенням його впливу на життя людини. Розглядаються питання взаємодії навколишніх об’єктів, їх форм і кольорів один з одним, і з людиною. Простіше кажучи, фен-шуй – це мистецтво того, як зробити негармонійне гармонійним.

Як же в нашому випадку зробити так, щоб придбана меблі та обладнання для кухні гармонійно вписувалися в інтер’єр будинку і приносили тільки позитивні емоції?

Вогонь і вода – основні елементи для кухні

В основу фен-шуй покладено взаємодію п’яти основних елементів світу: води, дерева, вогоню, землі і металу. Для кухні особливо важлива взаємодія вогню і води, тому кухню слід розділити на дві зони – зони вогню і зони води. Для кухні вогонь – це плита, духовка, мікрохвильова пічка, а вода – мийка, холодильник. Тому порада перша: не розташовуйте плиту близько біля холодильника або раковини! Це буде викликати дратівливість, сімейні сварки і проблеми з фінансами. Як посередник між водою і вогнем чудово підходять елементи з дерева: шафа, буфет, плитка або інші вироби. 

Дерево чи метал?

Фен-шуй велике значення приділяє енергіям "інь" і "янь". Згідно Фен-шуй, враховуючи, що на кухні зазвичай відбувається бурхлива діяльність (приготування їжі, миття посуду, обговорення новин і т.д.), то відповідно має переважати початок "янь". Варто знати, що дерево сприяє "інь", а метал сприяє "янь". Порада друга: для кухні краще досягти гармонії цих двох начал, так як надмірне переважання дерева призведе до важкої і надмірно суворої атмосфері, а надлишок металу буде викликати агресивність через занадто технологічний виду кухні.

Кольори по Фен-шуй

Велике значення для кухні по Фен-шуй мають кольору. Тому порада третя: використовуйте білий колір, який візуально розширює простір, а також пастельні тони. Не слід на кухні використовувати червоні, темно-сині, коричневі та інші насичені тони. Варто знати, що кожен колір має своє значення.

Червоний колір згідно Фен-шуй – це колір енергії та дії, сірий колір заспокійливий, але при великих кількостях він може пригнічувати, зелений колір розслабляє. При виборі кольору орієнтуйтеся також на свої внутрішні відчуття, але при цьому враховуйте і побажання своїх близьких.

Ще одне цікаве правило у Фен-шуй – кожна кухня може бути умовно розділена на зони, відповідні частинам світу. Кожній частині світу відповідає своя стихія. За допомогою кольору можна стимулювати певні зони кухні, що відповідають за ті чи інші сфери життя. Наприклад, розташувавши предмети червоного кольору у південній частині приміщення буде сприяти успішній кар’єрі усіх членів сім'ї. Предмети чорного кольору в північній зоні (вода) будуть сприяти духовному розвитку. У якості "стимуляторів" підходять невеликі предмети.

Як розташовувати електричне обладнання по Фен-шуй?

Як це не дивно, але у Фен-шуй є правила щодо розташування електричного устаткування. Вважається, що воно добре стимулює різні її зони. Звідси четверта порада: використовуйте електричне обладнання для впливу на зони кухні для активації обраних Вами сфер життя. Розміщення обладнання в південно-східній частині буде зміцнювати ваше фінансове становище, у південно-західній – сімейним відносинам. Проте слід врахувати, що, наприклад, холодильник, який по Фен-шуй є елементом води, на півдні розміщувати не можна, так як це зона вогню, а не води. Немає обмежень для використання мікрохвильової печі, чайників, міксерів або тостерів. Вони компактні і зручні для переміщення. Тому їх з легкістю можна переміщати в ті зони, які вас найбільше цікавлять, домагаючись необхідного результату.

Порядок на кухні і Фен-шуй

Згідно Фен-шуй, велике значення для вашого фінансового добробуту має порядок на кухні. Звідси порада п’ята: тримайте кухню в чистоті, не тримайте зайві і непотрібні речі на столах, шафах, домагайтеся того, щоб мийки, стільниці та інші елементи інтер’єру й обладнання були завжди чистими. Дотримання цієї простої поради сприятиме зростанню вашого фінансового благополуччя.

При дотриманні цього правила також врахуйте, що відкриті меблі і гострі предмети сприяють утворенню негативної енергії, тому намагайтеся гострі предмети, наприклад, ножі та виделки, зберігати в закритих ящиках, а відкриті меблі (полиці, стелажі) краще не використовувати.

Ми вибрали п’ять рад з точки зору Фен-шуй, які будуть сприяти налагодженню гарної і сприятливої атмосфери у вашому домі. Звичайно ж, це лише маленька дещиця з того, що може порадити давньокитайська наука. Але завжди пам’ятайте, що остаточний вибір за вами, вашими відчуттями і бажаннями.

Замовити консультацію
Отримати консультацію