Заміри приміщення

Замір приміщення кухні – найважливіша складова підготовки до виготовлення кухні на замовлення. Від цього залежить, як кухонні меблі «впишуться» у Ваше приміщення. Замір повинен бути зроблений грамотно.

Основні розміри – габаритні розміри стін, висота стелі.
Для правильного виміру відстані між стінами – зробіть кілька контрольних замірів на різних відстанях від підлоги – обов’язкові розміри: на висотах 860 мм і 1400 мм, рекомендовані додаткові: на висотах 100 мм і 2100 мм.


“Х” – відстань між стінами на висоті цоколя;
“Y” – відстань між стінами на висоті розміщення стільниці;
“Z” – відстань між стінами на висоті розміщення підвісних полиць;
“D” – розмір між стіною і газовою трубою;
“V” – відстань від підлоги до вентиляційної решітки;
“H” – відстань від підлоги до стелі;
“H” – відстань від підлоги до підвіконня;
“W” – відстань від кута до підвіконня або вікна (зверніть увагу на розташування батарей і труб “;
“А” – висота, на якій буде проходити цоколь (100-150 мм);
“B” – висота, на якій розміщується стільниця (860мм);
“З” – висота, на якій буде розміщуватися підвісна полка (2100 мм).

Зробіть виміри відстаней (від підлоги, стін) до балок, комунікацій, лічильників, кранів, батарей, розеток, вимикачів, труб, наличників, багетів, плінтусів, підвіконь, вентиляційних віддушин і т.д.
Зніміть також розміри (довжина, ширина, глибина) усіх прорізів, виступаючих частин, які будуть знаходитися безпосередньо в зоні експлуатації кухні з урахуванням відкривання фасадів кухні, висувних ящиків, фурнітури, техніки.
Якщо в зоні, де буде встановлюватися кухня, покладено «фартух» (плитка тільки в робочій зоні) розміри потрібно записувати з урахуванням того, наскільки ця плитка виступає щодо стіни.
Необхідно знати розміри і майбутнє розташування побутової техніки, яка буде інтегрована в кухонні меблі: плита, варильна поверхня, миття, духовка, витяжка, посудомийна машина, пральна машина, холодильник, мікрохвильова піч.
Одним з необхідних розмірів є кут між стінами. Для його визначення можна скористатися або кутоміром, або простою рулеткою. Другий спосіб точніше. Він заснований на теоремі косинусів:

Як бачимо, для визначення кута необхідні три лінійні розміри: два уздовж стін і один – між точками на цих стінах. Для більш точного визначення рекомендується дублювати заміри на різних відстанях уздовж стін. (Ви можете скачати цей простенький Excel файл для оприділення кута між стінами).
Визначення кута між стінами
Розетки в зоні кухні бажано розміщувати на висоті не менше 900 мм від підлоги (860 – висота тумб при висоті стільниці 38 мм + пристінний плінтус 35 мм)
До процесу виміру приміщення кухні потрібно підходити дуже серйозно – будь-які недоліки, помилки (похибки в розмірах) можуть призвести до переробки меблевих модулів, а то і до зміни проекту з наслідками, що випливають звідси незапланованими фінансовими витратами.
Якщо Ви не цілком упевнені, що зможете коректно зробити виміри, то краще доручити цю операцію професіоналам. Таким чином, заощадите свій час, нерви і гроші. Крім того, фахівець з вимірами може підказати про переробках, зміни, необхідних для безперешкодної установки кухні.