Головна Терміни

Терміни

 • МДФ – це калькування англійської абревіатури MDF (Medium Density Fiderboard) або німецької MDF (Mittel Dichc Fa-zerplatte). Під абревіатурою МДФ в усьому світі називають деревоволокнисті плити середньої щільності. В перекладі українською -плита середньої щільності. До речі, в Росії підібрали своє розшифрування абревіатури відповідно до російської мови: “мелкодревесные фракции”, “мелкодисперсные фракции”. Всі ці назви досить точно відображають структуру самого матеріалу.

  Більше…

 • ДСП – це плити з пресованої та склеєної тирси. Деревостружкові плити чи не найпоширеніший матеріал для виробництва корпусних меблів, оформлення інтер’єрів; широко застосовуються ДСП і в будівництві. Виготовляють їх з різних видів деревини (неділової, відходів лісопиляння, деревообробки, фанерного виробництва, технологічної тріски, отриманої з відходів лісозаготівлі). В якості зв’язуючих речовин в Україні під час гарячого пресування плит переважно використовуються карбамідоформальдегідні смоли.

  Плюси ДСП: міцність, легкість в обробці. ДСП добре “тримають” цвяхи та шурупи, що скріплюють конструкцію. Ще одна перевага деревостружкових плит – низька ціна, тому це найпоширеніший матеріал для меблів економ-класу. Більша частина офісних меблів виготовляється саме з ДСП. До речі, для виробництва кухонь та ванн треба використовувати спеціальний вид ДСП – з підвищеною вологостійкістю.

  Мінус ДСП: неможливість тонкої обробки (глибокого фрезерування, виготовлення різноманітних фігурних деталей тощо).

 • Деревоволокнисті плити – листовий матеріал, що виробляється в процесі гарячого пресування маси з деревних волокон, сформованих у вигляді килима. Як і МДФ, ДВП отримують зі спресованого деревного пилу. Але у випадку з ДВП частинки деревини розпарені, тобто плити роблять способом мокрого пресування. Саме тому зі споду ДВП своєю фактурою нагадують поверхню домашнього сиру зі “сіточкою” від вологої марлі. І саме тому плити ДВП не можуть бути товстими: технологія не дає змоги. Переважно зворотна сторона ДВП такою й залишається, а лицеву вкривають плівкою (ламінують або каширують). Сировиною для виробництва ДВП є відходи лісопиляння та деревообробки, технологічна тріска тощо. Для поліпшення експлуатаційних властивостей в масу додають склеюючі речовини (наприклад, синтетичні смоли), гідрофобізатори (парафін, церезин), антисептики тощо. В меблевій промисловості (для виготовлення конструкційних елементів меблів, задніх стінок та полиць шаф і тумб, нижніх полиць у диванів, висувних ящиків, спинок ліжок, перегородок, гнутоклеєних деталей із зовнішніми шарами зі струганого шпону цінних порід) переважно використовують тверді ДВП завтовшки 3,2-5 мм зі щільністю 800-1000 кг/м3. На практиці тверді ДВП ще називають “оргаліт” (тобто “органічний камінь”).

 • Постформінг – технологія облицювання плити ДСП слоїстим пластиком при підвищеному тиску та температурі. Покриття по технології постформінг має високі захисні якості, тим самим забезпечується стійкість матеріалу до механічних та хімічних дій. Використовується для обробки робочих та фасадних поверхонь меблів, для виготовлення стільниць. Товщина покриття досягає кількох міліметрів. Постформінг дозволяє використовувати дуже широкий спектр кольорів покриття. Плити постформінг мають глянцеву (гладку) и матову (пористу) поверхню.

 • Меламін – декоративне, стійке до води та механічних пошкоджень покриття. Меламінова кромка – як правило багатошаровий папір, насичений меламіновою смолою, використовується для облицювання торцових частин деталей.

 • Ротанг (ротангова палама) – тропічна ліана, рід Calamus і Daemonorops, сімейства пальмових. Довжина стебла досягає 200-250 м (це найдовша в світі рослина), а товщина – 7 см. Деревина має тришарову структуру та складається з надзвичайно міцної кори, порівняно з більш м’якою та пористою середнього шару та твердої серцевини. Деревина ротангу, який росте в умовах майже стовідсоткової вологи, має специфічну, злегка пористу структуру, тому достатньо легко гнеться та підлягає обробці. Ротанг використовується для виробництва меблів. Завдяки своїм властивостям, ротанг дозволяє створювати вироби різноманітних форм та фасонів, які відрізняються легкістю, міцністю, вологостійкістю та не потребує особливого догляду. Меблі з ротангу доволі дорогі, але вони втілюють в собі екологічність, комфорт та красу.

 • Бамбук – універсальний, оздоблюючий матеріал. З нього можуть вироблятися оригінальні барні стійки, перегородки, стелажі, альтанки. Використовується при оформленні стін та стель приміщень в китайському стилі або японському стилі. Широко застосовується в сфері ландшафтних робіт.