Фурнітура

Меблі для кухні – поле для безмежної фантазії і технічних вишукувань виробників фурнітури. Ніде можливості фурнітури не виявляються настільки наочно, як у кухнях: набір меблів складаються з безлічі невеликих шафок і ящиків, і кожен з них має відкриватися, висуватися і т.д.

Фурнітурні дрібниці
Меблі для кухні – поле для безмежної фантазії і технічних вишукувань виробників фурнітури. Ніде можливості фурнітури не виявляються настільки наочно, як у кухнях: набір меблів складаються з безлічі невеликих шафок і ящиків, і кожен з них має відкриватися, висуватися і т.д. У собівартості кухонних меблів фурнітура складає до 25%, а іноді й більше.


За зручність користування шафкою відповідають не тільки петлі. Для пом’якшення ходу дверець оснащуються різними демпферами. Самий найпростіший – силіконові кружечки-наклейки, що пом’якшують удар. Більш просунутий варіант – спеціальні ударогасителі, амортизатори і “доводчики”. Навіть якщо грюкнути сильно грюкнути дверкою, вона плавно закриється. Такі демпфери бувають врізними в боковини, накладними на боковини або йти в комплекті з петлями, наприклад, “BLUM”.
У навісних шафах (дверцята яких відкриваються вгору) використовуються газові амортизатори (газ-ліфти) або механірческіе барні фіксатори, що полегшують зусилля при відкриванні і не дозволяють дверцята “впасти” під власною вагою. Не меншу увагу варто приділити і системам висунення ящиків. Відзначимо одну з останніх тенденцій моди кухонної: все частіше шафки з вертикально орієнтованими фасадами замінюються висувними ящиками. Дизайнери віддають данину не стільки моді, скільки ергономіці і технологічності кухонного гарнітура. Сучасні ящики висуваються повністю на всю глибину, і при цьому не випадають завдяки стопором, витримують велике навантаження, не відгинають вниз, викочуються плавно і безшумно.
Оптимальне використання внутрішнього простору шаф забезпечують і всілякі “карго-системи”, висувні дротові кошики, полиці карусельного типу, висувні конструкції для кутових тумб (на жаргоні кухонщіков – “чарівний куточок”). Вони підвищують кінцеву вартість кухні, але в той же час забезпечують максимальну місткість шаф і комфорт користування.
Обов’язково вимагайте від продавців-консультантів продемонструвати всі ці пристосування в роботі, пробуйте їх самі, не беручи до уваги доводи типу: “Це виставковий зразок, тому тут все розбалакався”. Пам’ятайте: користуватися меблями для кухні ви будете щодня!
Що стосується лицьової фурнітури для кухні (ручки), вибір просто величезний, але потрібно брати до уваги не тільки зовнішні дані але також ступінь зручності в користуванні, а також довговічність і надійність, що, головним чином визначається матеріалом, з якого виготовлені ручки. Ручка повинна бути міцною і зручною для носіння (бажано всією рукою, а не двома пальцями). Ручки рейлінгового типу зручні тим, що на них можна повісити прихватки і рушники. Металеві ручки довговічніші пластикових.

Системи висунення
Створюючи ту чи іншу модель кухні, ми перш за все замислюємося над тим, наскільки зручно буде користуватися цією кухнею. Намагаємося зробити так, щоб все було на своєму місці і під рукою.
Для кухні аксесуари є найважливішими складовими. Саме тому у виробництві кухні ми використовуємо механізми, які дозволяють найбільш ефективно використовувати внутрішній простір тумб і антресолей, особливо важкодоступні кути і ніші. Висувні колонки (карго), “чарівні куточки» і каруселі значно «розширюють» обсяг шаф, дозволяючи оптимально використовувати наявний простір.
Не варто забувати і про те, що термін служби меблів багато в чому залежить від добротності фурнітури. Ми використовуємо відому австрійську фурнітуру «BLUM», що має гарантію від виробника 20 років, а також фірм “Vibo”, “Nomet”, “Rejs”, “Sambox”. Фурнітура цих фірм безвідмовно працює протягом усього терміну служби меблів.
Ящики
Найпростіші механізми в кухні, що полегшують доступ до далеких кутах – це висувні ящики. Відкривши ящик, ви бачите весь його вміст (на відміну від простих полиць). Не потрібно нахилятися, щоб побачити, що лежить в глибині шафи.
Щоб скриньку міг витримати достатнє навантаження і служив довго, його бічні стінки повинні бути металевими.
Карго
Карго ідеальні для зберігання пляшок з олією, соусами, миючими засобами, каструль та іншої кухонного начиння. Їх ширина зазвичай буває від 15 до 60 см.
Сушки для посуду
Сушки для посуду в кухні можуть бути різних розмірів, розташовуватися як у верхніх, так і в нижніх шафах – вибирайте більш зручну.
Наповнення кутових тумб і шаф
Розміщуючи кухню по двох стінах, ми не можемо обійтися без кутовий тумби (лінійної, Г-образної або діагональної). Але як максимально використовувати об’єм цієї великої тумби? Що в ній може бути крім звичайних полиць? Ці тумби на кухні наповнюються дуже зручними аксесуарами: «карусель» і «чарівний куточок». У верхньому кутовому шафі крім полиць можна розмістити «карусель».