Фен – шуй на кухні

Для нас також важливо запропонувати Вам не тільки якісний продукт, але й привернути увагу до тих нюансів і дрібниць, які визначають загальну атмосферу затишку, зручності та гарного настрою в сім’ї. Як врахувати ці нюанси і дрібниці з точки зору давньокитайського мистецтва фен-шуй і сучасних меблів для кухні, ми й поговоримо у цій статті.

Поняття фен-шуй
Фен-Шуй – з одного боку, стародавня наука про гармонію з навколишнім світом, а з іншого боку – це мистецтво застосування її знань до повсякденного життя людини.
Стосовно практиці ця наука займається питаннями гармонії простору, поліпшенням його впливу на життя людини. Розглядаються питання взаємодії навколишніх об’єктів, їх форм і кольорів один на одного і на людину. Простіше кажучи, фен-шуй – це мистецтво того, як зробити негармонійне гармонійним. Як же в нашому випадку зробити так, щоб придбана меблі та обладнання для кухні гармонійно вписувалися в інтер’єр будинку і приносили тільки позитивні емоції?
Вогонь і вода – основні елементи для кухні
В основу фен-шуй покладено взаємодію п’яти основних елементів: вода, дерево, вогонь, земля і метал. Для кухні особливо важлива взаємодія вогню і води, тому кухню слід розділити на дві зони – зони вогню і зони води. Для кухні вогонь – це плита, духовка, мікрохвильова пічка, а вода – мийка, холодильник. Тому порада перший: не розташовуйте плиту близько холодильника або раковини. Це буде викликати дратівливість, сімейні сварки і проблеми з фінансами. Як посередник між водою і вогнем чудово підходять елементи з дерева: шафа, буфет, плитка або інші вироби.

Дерево чи метал?
Фен-шуй велике значення приділяється уваги енергій інь і янь. За фен-шуй, враховуючи, що на кухні йде зазвичай бурхлива діяльність (приготування їжі, миття посуду, обговорення новин і т.д.), то відповідно має переважати початок янь. Варто знати, що дерево сприяє інь, а метал сприяє янь. Порада друга: для кухні краще досягти гармонії цих двох начал, так як надмірне переважання дерева призведе до важкої і надмірно суворої атмосфері, а надлишок металу буде викликати агресивність через занадто технологічного виду.

Кольори з фен-шуй
Велике значення для кухні по фен-шуй мають кольору. Тому порада третій: використовуйте білий колір, який візуально розширює простір, а також пастельні тони. Не слід на кухні використовувати червоні, темно-сині, коричневі та інші насичені тони. Варто знати, що кожен колір має своє значення.
Червоний колір з фен-шуй – це колір енергії та дії, сірий колір заспокійливий, але при великих кількостях він може пригнічувати, зелений колір – розслабляє. Слід також знати, що при виборі кольору ви повинні орієнтуватися також на свої внутрішні відчуття, але при цьому слід врахувати і побажання своїх близьких. Є цікава правило у фен-шуй. Кожна кухня може бути умовно розділена на зони, відповідні частинам світу. Кожній частині світу відповідає своя стихія. За допомогою кольору можна стимулювати певні зони кухні, що відповідають за ті чи інші сфери життя. Наприклад, у південній частині, розташувавши предмети червоного кольору, ви будете сприяти успішній кар’єрі. Розташувавши в північній зоні (вода) предмети чорного кольору, ви будете сприяти духовному розвитку. Краще за все в якості «стимуляторів» підходять невеликі предмети.
Як розташовувати по фен-шуй електричне обладнання
Як це не дивно, але у фен-шуй є правила щодо розташування електричного устаткування. Вважається, що воно добре стимулює різні її зони. Звідси рада четвертий: використовуйте електричне обладнання для впливу на ваші зони кухні. Розміщення обладнання в південно-східній частині буде зміцнювати ваше фінансове становище, у південно-західній – зміцнювати сімейні відносини. Проте слід врахувати, що, наприклад, холодильник, який є елементом води на півдні розміщувати не можна, так як це зона вогню, а не води. Цікаво використання мікрохвильової печі, чайників, міксерів або тостерів. Вони компактні і зручні для переміщення. Тому їх з легкістю можна переміщати в ті зони, які вас найбільше цікавлять, домагаючись необхідного результату.

Порядок на кухні і фен-шуй
За фен-шую велике значення для вашого фінансового добробуту має порядок на кухні. Звідси рада п’ятий: тримайте в чистоті кухню – не тримайте зайві і непотрібні речі на столах, шафах, домагайтеся того, щоб мийки, стільниці та інші елементи інтер’єру та обладнання були завжди в чистоті. Дотримання цього простого ради сприятиме зростанню вашого фінансового благополуччя. При дотриманні цього правила також врахуйте, що відкрита меблі і гострі предмети сприяють утворенню негативної енергії, тому намагайтеся гострі предмети, наприклад, ножі та виделки зберігати в закритих ящиках, а відкриту меблі (полиці, стелажі) краще не використовувати.
Ми дали п’ять рад з точки зору фен-шуй, які будуть сприяти налагодженню гарною і сприятливої атмосфери у вашому домі. Звичайно ж, це лише маленька дещиця того, що може порадити давньокитайська наука. Але пам’ятайте завжди, це також радить і мистецтво фен-шуй, що остаточний вибір за вами, вашими відчуттями і бажаннями.